Most Used Categories

Jak přírodně vyrobit kolagen pro zdravou a krásnou pokožku?
Novinky

Jak přírodně vyrobit kolagen pro zdravou a krásnou pokožku?

Do obchodu

Kolagen je bílkovinná látka, která tvoří až 30 % bílkovin v lidském těle a je klíčová pro zdravou a krásnou pokožku. Jeho hlavní funkcí je udržovat pružnost a pevnost pokožky, vlasů, nehtů a kloubů. Avšak s věkem se množství kolagenu v těle snižuje, což vede k výskytu vrásek, ochablé pokožky a bolestí kloubů. Proto je důležité podporovat jeho tvorbu.

Kolagenové potraviny

Prvním krokem k přirozenému zvýšení množství kolagenu je strava bohatá na kolagenové potraviny. Ty obsahují aminokyseliny, které jsou klíčové pro tvorbu kolagenu v těle. Mezi nejlepší zdroje patří ryby, drůbež, hovězí maso, vejce a luštěniny. Dále je dobré konzumovat potraviny bohaté na vitamín C, který je důležitý pro syntézu kolagenu. Mezi ty patří citrusové plody, kiwi, brokolice, papriky a špenát.

Kolagenové doplňky

Další možností jsou kolagenové doplňky v podobě prášků, kapslí či nápojů. Ty obsahují hydrolyzovaný kolagen, což znamená, že je bílkovina rozkládána na menší částice, které jsou lépe vstřebatelné do těla. Doporučuje se konzumovat 5-10 gramů hydrolyzovaného kolagenu denně. Kromě toho doporučujeme vybírat produkty s přírodními složkami bez přidaných chemikálií.

Kolagenová maska

Poslední možností pro přirozené zvýšení množství kolagenu v pokožce je kolagenová maska. Tyto masky jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí, které mají stimulující účinek na tvorbu kolagenu v pokožce. Mezi nejlepší složky patří aloe vera, med, avokádo, vitamín E a kolagenový protein. Masky se aplikují na pokožku a nechají působit po dobu 15-20 minut. Pravidelné používání kolagenových masek může vést k viditelnému zlepšení pružnosti a pevnosti pokožky.

Výše uvedené tipy na přirozené zvýšení množství kolagenu v těle vám pomohou udržet zdravou a krásnou pokožku.

Do obchodu