Most Used Categories

Jak získat pevnou a zdravou kůži – tipy a triky pro krásný vzhled
Novinky

Jak získat pevnou a zdravou kůži – tipy a triky pro krásný vzhled

Do obchodu

Úvod

Královna Kleopatra se koupala v mléce a měla dokonalou pleť. Možná to byl jeden z tajemství, jak udržet krásu kůže. Ale pro nás obyčejné smrtelníky existují i jiné způsoby, jak získat krásnou a zdravou kůži.

Hydratace

První a základní krok k získání zdravé kůže je hydratace. Pitný režim je velmi důležitý pro udržení hydratace kůže. Doporučuje se vypít minimálně 2 litry vody denně, ale můžete si také dopřát čaje či ovocné nápoje bez cukru. Při vysokých teplotách nebo fyzické námaze je třeba vypít více tekutin. Důležitý je i správný výběr hydratačních krémů, které se budou lišit podle typu kůže.

Strava

Strava hraje důležitou roli při udržení krásné a zdravé kůže. Konzumace dostatečného množství ovoce a zeleniny pomáhá tělu získat důležité vitamíny a antioxidanty, které mají pozitivní vliv na pleť. Dále se doporučuje omezit příjem cukrů a tuků, které mohou způsobovat akné a jiné kožní problémy.

Slunce

Slunce je jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují zdraví a vzhled kůže. Proto je třeba chránit kůži před UV zářením. Používání ochranného faktoru je důležité nejen v létě, ale i v zimě. Pokud se vystavujete slunci, je lepší použít klobouk a chránit se stínem.

Kouření a alkohol

Kouření a nadměrná konzumace alkoholu mají negativní vliv na zdraví kůže. Kouření způsobuje zmenšení cév, což zhoršuje průtok krve a tím i výživu kůže. Alkohol dehydratuje tělo a snižuje množství důležitých vitamínů. Proto se doporučuje omezit nebo úplně vypustit tyto špatné návyky.

Závěr

Krásná a zdravá kůže není jen o vzhledu, ale také o zdraví. Dodržování základních pravidel pro hydrataci, stravování a ochranu před sluncem, kouřením a alkoholem pomůže udržet kůži v dobré kondici. Pokud máte kožní problémy, je třeba se poradit s dermatologem. Ale i v takovém případě základní pravidla pro udržení zdravé kůže platí.

Do obchodu